Knížka,kterou čtu

Noah Gordon - Šaman

24. září 2011 v 12:40
Ahoj,
už od konce prázdnin čtu knížku (román) Šaman od spisovatele Noaha Gordona. O prázdninách jsem měla spoustu času a spoustu zábavy ale na čtení jsem si nenacházela tolik času. Teď,když začala škola a skoro nic nestíhám,jsem se doní začetla. Čtu když čekám ve škole na hodinu,čtu ve vlaku,čtu u taťky v práci po škole,čtu večer,kdy mám spát :) Mám štěstí že kniha má asi 400 stránek a jen tam se nedočte. Během četby se mi často zvedá žaludek a chce se mi brečet,smát se nebo naopak se cítim mizerně,když čtu o válce a násilí proti Indiánům a otrokům...Nedokážu příběh popsa svými slovy (je to hodně spletité) a proto přidávám recenzi z internetu + krátký životopis autora.
Noah Gordon se svou ženou žijí na lesní farmě v Berkshirských vrších v západním Massachusetts. Manželka je vydavatelkou místních novin, on je lékařský technik na jejich pohotovostní stanici. Mají tři odrostlé děti, Lízu, Jamie a Michaela. Při psaní trilogie se pro hodnověrnost děje nechal zaměstnat v nemocnici, studoval dějiny lékařství i různé chirurgické postupy v minulosti. (toť krátce z wikipedie o Gordonovi).
Klasický western, historický román, detektivka, politický thriller, román o naději a zklamání, o válce a míru, o lásce a nenávisti, o přátelství a zradě, o rozumu a víře, o demokracii a zvůli, kniha nabitá dějem, prošpikovaná jemným humorem a ještě jemnější erotikou - to vše je Šaman, další z románů Noaha Gordona, které sledují osudy skotské lékařské dynastie Coleů v průběhu dějin. Šamanův příběh se odehrává ve Spojených státech amerických přibližně v polovině devatenáctého století. Rob J. Cole, mladý skotský lékař, se po zapojení do politických nepokojů ve vlasti ocitne na útěku a skončí v Novém světě. Rozhodne se připojit k prvním osadníkům na původně indiánském území ve státě Illinois, kde je hrstka farmářů v nově založené osadě Holdenův Přívoz vydána na milost a nemilost drsné přírodě, úrazům i smrtícím epidemiím. Přítomnost lékaře znamená pro osadníky pouto se ztracenou civilizací i hlavní naději pro přežití. Robův hluchý syn, od dětství přezdívaný Šaman, touží kráčet v otcových stopách a oženit se s židovkou Rachel - sny, o jejichž nesplnitelnosti sám leccos tuší… Úzká rodinná, sousedská i přátelská pouta v nevelké komunitě jsou navíc narušena konfliktem mezi Severem a Jihem, který brzy přerůstá v ozbrojený konflikt, v němž se i členové Coleovy rodiny ocitají na opačných stranách barikády.(zdroj).

Agatha Christie Velká čtyřka

2. května 2011 v 17:15 | iness

Ahoj,
je tu pondělí,obyčejný školní den a ním přichází i další článek. Knížku mi doporučila Lilliene (pár dní poté co jsem si řekla že si musim přečíst i jinou knížku než jenom Agathu Christie :) , prostě jsem neváhala a půjčila jsem si ji a nikdy na světě toho nebu litovat. Je to knížka naprosto úžasná,napínavá,akční a zcela odlišná od ostatních detektivek A.Chrisie. Dokonce jsem i docela snadno přemluvila taťku a ten si ji navzdory práce a každodeního dojíždění přečetl a byl z toho taky velice nadšen. Už to nebudu natahovat,chtěla jsem napsat článek jenom o A. Christie ale nedošlo zatím k tomu tak mám jenom odkaz na její životopis tady. A teď už ke knížce samotné.....

Agatha Christie Není kouře bez ohýnku

18. ledna 2011 v 17:16
Ahojky :)
Slavnostně vám oznamuji, že dneska jsem psala poslední pololetní písemku letos. Byla z češtiny a celou ji mám nejspíš blbě,snad kromě diktátu. :) Učitelé pomalu uzavírají známky ale zatim vím že mi vychází 1 z dějepisu. A co vy? Jak válčíte se školou?
Včera večer, jsem se dívala na Slečnu Marplovou Nemesis,bylo to v angličtině s titulkama a hrozně strašidelný. Když jsem usínala,bála jsem se že přijde jeptiška s kakaem a popřeje mi ,,Hezké sny" :) Docela často se bojím, že mě nikdo nemilosrdně zavraždí,protože poslední dobou nečtu nic jinýho než povinnou četbu a Agathu Christie, zatím se mi nejvíc líbil díl Není kouře bez ohýnku,který patří i mezi moje nej Slečny Marplový ve filmovém zpracování.
 
 

Reklama