Filmy

Big fish

20. října 2011 v 22:22 | iness

Ahoj,
po dlouhé době další článek do sekce ,,Filmy". Dneska a zítra mám prázdniny,zase :)
Co jsem nového zažila od posledního článku? Napíšu to zjednodušeně: Byla jsem s Caddy u Clarett a dívali jsme se na 2012.Smály jsme se u filmu 2012. Filmu 2012 se budeme smát ještě dlouho. Pak byla Škola. Zase škola. Zaše škola (projektový den).Mrzla a mokla jsem v Praze. Byla jsem s kámoškou v sinagoze na divadelním představení jedné střední školy. Mrzla a mokla jsem cestou Prahou. Dojela jsem s kámoškou ke kámošce. Najedly se. Koukaly jsme se na film Velká ryba. Jedly jsme. Koukaly jsme na film Fontána. Jedly jsme. Bylo půl třetí,tak jsme šly spát :) Dneska jsem přijela domů a teď vám píšu. Článek ale nebude o mě ale o filmu Velká ryba (Big fish),který jsem s kamarádkou včera-dneska viděla a který mě zvláštním způsobem zaujal.....

Lidice

7. června 2011 v 19:31 | iness
Ahoj,
ještě než se dostanu k filmu, chci vám napsat jak se mám. Konečně jsem zdravá a zase funguji na plné obrátky :) Škola je škola, přípravy na písemky a uzavřené známky. Venku je horko. Dneska jsme byli na exkurzi v nedaleké vísce (šli jsme pěšky během děsně parného dopoledne) v Bio Plynce a bylo to pěkně děsný :) Všude divný betonový stavby,hnůj v kapalném stavu,hnůj v pevném stavu, hnůj v plynném stavu a kraví ,,koncentrák". Nejvíc mi bylo líto roztomilých telátek,které bydleli v takových plastových ,,bedýnkách" nebo byli namačkaní ve chlívě,jedno mělo dokonce i rýmu :) Ale užila jsem si prima cestu a vlastně celou exkurzi s Clarett :) Důsledkem cesty,děsných hork a rozhledu z divné betonové stavby jsem přišla domu a mám levou část obličeje spálenou a druhou ne a stejně tak s krkem,vypadám podobně jak Ross v jednom díle Přátel :) Včera jsem jela do Prahy s taťkou do kina na film Lidice. Líbilo se mi to, ale bylo to občas dost krutý,ale taková je realita. A i když jsem měla mnohokrát na krajíčku,nerozbrečela jsem se ani jednou. Vedle mě seděl táta,který si trošku pobrečel a i paní vedle mě brečela. Už nebudu poppisovat kdo všechno brečel a kdo ne. Podívejte se na film a posuďte sami.........

Tmavomodrý svět

15. května 2011 v 20:10 | iness

Ahoj,
dneska jsem nejšťastnější člověk na světě!!Jak jistě všichni víte, Češi vyhráli bronzovou medaily na MS!!! Myslim,že češi měly v pohodě na zlato ale bronz je taky úžesnej!Jsem fakt,fakt strašně šťastná,ale otočme list :)
Tmavomodrý svět je můj úplně nejvíc nejlepší film, poprvé jsem ho viděla snad někdy před sedmi lety (ještě v Praze ve 2.třídě,to je už úplná moje minulost) a skoro doteď jsem si toho spoustu zapamatovala,neuvěřitelné :)

Most

10. února 2011 v 18:48
a

I když jsem to neplánovala je tu opět článek o filmu. Ten film se jmenuje Most. Je to film, na který si každý člověk musí udělat svůj názor,trvá okolo 30 minut a všem ho doporučuji!
Na internetu jsem našla spoustu debat o tomhle filmu jednu zajímavější než druhou :)

Nominace na Oskara
USA / Česko, 2003, 29 min
Režie:
Bobby Garabedian
Hrají:
Linda Rybová, Vladimír Javorsý, Ladislav Ondřej, Ester Geislerová, Klára Issová

Krátký film o několika lidských příbězích. Zdánlivě odloučené příběhy a s nimi lidé navzájem si cizí postupně utvářejí celek velmi odvážně vyjádřené otázky subjektivního zla (tj., jestli je správné, že se nám osobně stává něco špatného a jestli je možné, aby toto špatné někomu pomohlo...). Centrální je dilema otce, pracujícího na zvedacím mostu, jestli má obětovat vlastního syna nebo nechat zemřít lidi ve vlaku.
***

Byl jednou jeden člověk. Měl syna, kterého velmi miloval. Muž pracoval jako obsluha padacího mostu na železnici. Jeho syn se rád díval  na vlaky a lidi, kteří cestovali v něm. Lidi, kteří jsou osamělí,  rozzlobený, sobecký a závislí.
Tragický omyl na železnici, vedl ke strašlivé volbě. Buď každý občan ve vlaku zemře při železničním neštěstí. Nebo Otec může zatáhnout za páku, spustit most a  svého syna nechat, aby byl rozdrcený mostem. 
V tomto krátkém filmu obětoval otec svého milovaného syna pro druhé. Obětoval svého syna pro druhé prostopášné, aby mohli žít.
Tak obětoval Bůh svého jednorozeného Syna za nás prostopášné, sobecké, pýchou posedlé hříšníky, abychom mohli žít život věčný. Skrze víru v Ježíše Krista máme naději na věčný život.
Spása všech vyžadovala oběť která je nejvíce drahá....

Mazaný Filip

4. února 2011 v 18:27 | iness
Ahoj,
dneska máme pololetní,jednodenní prázdiny. A abych se nenudila skoro celý den peču a vařím :) Oběd, rýžový nákyp s banánama a čokoládou,další tvarohový dort, tentokrát podle jiného receptu :)
Pokud, se budete mít dlouhou chvíli a budete se chtít zasmát vřele vám doporučuji tento film!!

The Tourist

26. ledna 2011 v 18:38 | iness
a

Ahojky,
včera jsem jela po škole do Prahy za taťkou,protože sehnal dva lístky do kina na předpremiéru filmu Cizinec (mě se ale víc líbí originální název:). Byl to normální americký film a naštěstí jsem viděla předem trailer a tak mě film moc nepřekvapil :) Zítra nejdu do školy ale do Prahy na vyšetření a moc se mi nechce :( Včera jsme měli ve škole třídní schůzky a tak už máme uzavřený známky-huráá!! :) Už nejsem ze školy tolik vystresovaná a jediný co mi dělá starosti je, aby mě vzali na školu na kterou chci protože si dám jenom jednu přihlášku! :)

Želary

5. listopadu 2010 v 14:15 | iness
a
Ahoj,
jak se máte? Já docela děsně. Ale už jsem ráda, že je konečně víkend a snad si odpočinu :) V úterý jsem byla na dnu otevřených dveřích na střední škole cestovního ruchu a přišlo mi to docela pěkná škola a zajímavej obor :) S těma středníma školama to je fakt už příšerný, dneska u nás ve škole byl jeden nesympatickej a trochu úchylnej chlápek :) z Obchodní akademie a vykládal nám jak je ta škola dobrá a řekl skoro každýmu že pro ně nejideálnější jít na ekonomický lyceum :) Minulý týden jsem se se ségrou koukala na film Želary a i jsem už docela dávno četla knížku, podle které byl film natočem,a líbila se mi, tak jsem se rozhodla, že vám o tomto filmu napíšu...

Statečné srdce

7. září 2010 v 12:31 | iness :)
Ahoj,
jak se všichni máte? Já docela dobře už druhý den jsem doma ale zítra už jdu do školy. Už se docela těšim na podzim až zežloutne listí atd. ale ještě víc se těšim na Vánoce a na advent kdy je úplně ve vzduchu připrava na Vánoce cítit a člověk má takovou poklidnou náladu plnou očekávání...Je sice dost brzo ale těšit se už snad můžu ne? :) Doufám že se letos se školou pojede do Vídně na adventní trhy,minule jsem se hrozně těšila a pak se to zrušilo :( Mám pro vás jednu fotku Jáchyma a článek o skvělém, smutném a docela drsném váléčném filmu...

  imagebam.com  imagebam.com  imagebam.com
:) nakonec jich je trošku víc a některé jsou trochu rozmazané to kůli tomu že Jáchym se dostal z období kdy jenom mírumilovně seděl a koukal kolem ale teď všude leze,šplhá,škáče a ani se nenechá v klidu vyfotit! :))

Windtalkers (kód Navajo)

8. července 2010 v 12:08
a
Ahoj,
včera jsem se docela nudila a tak jsem si pustila na inetrnetu film Kód Navajo, hlavně proto, že tam hraje Jason, Brian Van Holt(z BHD) a Peter Stormare( z PB). Jason tam hrál jenom chvilku a ještě k tomu měl stráášnej dabing :D mezitím než tam přišla očekávaná scéna s majorem(Jasonem) mě ten film úplně natchl a začal mě děsně bavit!! Dokoukala sem se ho do konce a hodně se mi líbí!!Není ani tak drsnej jako třeba BHD :D. Momentálně si ten film stahuju a těšim se, až si ho pustim znovu.:D

A teď, chtěla bych vás strašně moc poprosit, abyste pro mě hlasovali v SONC u Madame Break zde. Jsem tam přihlášená s Jasone a už je druhý kolo a nechci abych vypadla! Kdykoliv vám ráda oplatim mym hlasem, tak mi pak klidně napište do komentářů.

Král Artuš

20. června 2010 v 18:03 | iness
Ahoj,
už dlouho nepřibyl žádný článek do rubriky věnovaný filmům. Před chvilkou jsem se dodívala na Krále Artuše a rozhodla jsem se, že o tom filmu sem napíšu protože má pár společnejch věcí s filmem BHD. Včera slavil narozeniny jeden herec z BHD víc se dozvíte zde.

tady máte malou ochutnávku hudby, kterou k filmu složil Hans Zimmer. Víc najdete v nejbližší v rubrice věnované hudbě tohoto skvělého skladatele.
Čokoláda

15. května 2010 v 21:42 | iness
aAhoj,
docela dlouho jsem přemýšlela co mám dát dneska za článek a jelikož je neděle tak jsem sem chtěla dát něco pohodvýho a odpočinkovýho a né nic z Černýho jestřába. Nedávno mě zaujal článek u Caddy. Měla tam jeden soundtrack z filmu Čokoláda. Tento film znám už několik let. A i když jsem ho už strašně dlouho neviděla na pár scén jsem si pamatovala, protože byli doby,kdy jsme se na ten film dívali poměrně často. Tenhle pátek jsem nevěděla na co se kouknout a tak jsem se rozhodla že se na Čokoládu podívám. Film se mi hodně líbil a dělalo mi děsný chutě, kdy se tam ta čokoláda vařila a vyráběla,naštěstí mi babička přivezla hořkou čokoládu,takže jsem jí k filmu přikusovala. Jelikož film ve mě zanechal příjemnou čokoládovou a pohodovou atmosféru rozhodla jsem se, že vás s tímto filmem blíže seznámím.


Vášeň a cit

7. května 2010 v 8:00 | iness
Ahoj,
přeci jenom jsem si nějakej čas našla a načasovala jsem článek. Momentálně jsem nejspíš už ve Francii a prohlížim si Paříž. Podle mě tu je zima a často prší.
Nessa mě úplně nalákala když psala o Vášni a citu na blog a tak hned jak jsem byla nemocná jsem se na to podívala a rovnou si to i stáhla.
Film se mi moc líbil, Anne Hathaway to tam děsně sluší!

Pearl Harbor

1. května 2010 v 11:07 | iness

Ahoj,
tak co,jak ste si užili čarodejnice? Měli jste oheň? Já jsem se včera koukala na pár filmů nejdřív na Vášeň a cit ( o tom napíšu asi příští týden článek(Nessa mě inspirovala) a rovnou sem si to i stáhla a pak sem se koukala chvíli s mladší sestrou na Pearl Harbor.Black Hawk Down

27. února 2010 v 18:49
Ahoj,
před chvílí jsem se vrátila od babičky. A jak jsem se měla?? No přece super! Chodily jsme tam bruslit a jelikož tam žádná škola neměla jarní prázdniny byli sme na stadionu úplně sami. Sice mě moc bruslení nebavilo ale dalo se to. A jak jste se měli vy? Doufám že taky super! Vůbec se mi nechce do školy a vám? K babičce jsem si vzala ty básničky a němčinu a ani jednou jsem se na to nekoukla :D :D A taky jsem vám chtěla oznámit že jsem dočetla Pána prstenů Návrat krále! A byla to fakt krásná knížka, ze všech dílů se mi líbila nejvíc, vůbec sem jí nechtěla dočíst!!Taky vám sem pak dám nějaký úryvek, vždycky dávám který se mi líbil nejvíc ale mě se nejvíc líbila celá kniha tak se to bude těžko vybírat :)) Den před odjezdem k babičce sem se s bráchou,mladší sestrou a s taťkou koukali na film Černý jestřáb sestřelen a jelikož ten film nemá chybu a patří mezi moje nejoblíbenější filmy tak vám o něm napíšu.Černý jestřáb sestřelen (Black Hawk Down)

Režie: Ridley Scott (režíroval i Gladiátora)

Hudba: Hans Zimmer, Denez Priqent ( ta hudba je vážně krásná)

Hrají: (herecký obsazení je fakt super! hraje tam spoustu docela známejch sympatickejch herců i ten Orlando Bloom mi tam vůbec nevadil :)) )
Josh Hartnett
Ewan McGregor
Tom Hardy
Tom Sizemore
William Fichtner
Eric Bana
Sam Shepard
Orlando Bloom
Ioan Gruffudd
Jason Isaacs


Film vyobrazuje poslední bojovou akci americké operace Gothic Serpent, která se udála 3.října 1993 v somálském Mogadišu. Tato akce vešla do historie jako první Bitva o Mogadišu. Film zachycuje atmosféru na americké základně před bitvou a hlavně bitvu samotnou a její dopad na osobnosti jejích účastníků. V této bitvě proti sobě stojí americká jednotka speciálně utvořená aby v Mogadišu našla a zatkla vůdce jednoho z tamějších válčících klanů, Mohameda Farrah Aidída, který se provinil zločiny proti lidskosti. Pod jeho velením jeho klan zabavoval dodávky jídla ( součást mezinárodní humanitární pomoci ) určené pro zoufale hladovou somálskou veřejnost, což způsobilo smrt hladomorem tisícům Somálců. Americká jednotka, Task Force Ranger, nebyla ani po šesti týdnech schopna Aidída dopadnout, začala proto zatýkat jeho nejbližší společníky. Bitva, kterou film zachycuje, byla původně plánována jako rychlý přepad za účelem zatčení Omara Salada a Hassana Awaleho. Při akci, která byla odhadována na max. 30 minut, byl sestřelen vrtulník UH-60 Black Hawk, čímž se z přepadu stala záchranná operace, která si nakonec vyžádala další vrtulník, 19 životů, 73 zranění na straně amerických jednotek, 1 život z řad jednotek Spojených národů asi tisíc mrtvých Somálců.


Pokaždý když ten film vidím tak mě hrozně dojme ten konec,poprví sem měla na krajíčku :D pokud jste to ještě neviděli a chcete se na něj kouknou a nemáte vycvičenej žaludek tak nedoporučuji u filmu jíst :)) já jsem si k tomu namazala chleby a za chvíli se mi udělalo nevolno :D :D A je tam jedna scéna kdy se mi sice nechtělo zvracet ale pak sem mi trochu klepaly ruce :))Našla jsem pár videí ale pokud nemáte takový válečný filmy rádi tak se koukat nemusíte :))

1. chyby ve filmu...je jich docela dost :D a jsou fakt dobrý!


2. Trailer.Ten trailer mi připoměl jednoho vojáka z toho filmu kterej pil jenom letý kafe a tak tam byli nějaký scény jak tam všichni vojáci úplně vyčerpaný a nemůžou a on si tam začal v mlýnku mlejt kafe :D :D


3. soudstracky
opravdu krásná hudba,uvidíte sami


a teď už hledám tu poslední dojemnou část filmu


4. konec filmu
tohle je docela dlouhej konec pokusim se najít něco kratší.

nic...nenašla sem to musíte se spokojit s tim dlouhym nabo s timhle ale to je moc krástkýý před tim to je daleko lepší.
je to sice anglicky ale mluví o hrdinech a hrdinství ach...je to tak krásná a dojemná scéna a Eversman je moje snad nejoblíbenější postava z toho filmu!

Hvězdný prach

18. února 2010 v 11:23 | iness
Ahoj,
moc díky za všechny komentáře k tý mojí povídce! Rozhodla sem se že jí předělám :D protože se doma děsně nudim a tohle zabere spoustu času...už sem snad někde v polovině tak vám to pak zase zvěřejním,chcete? Včera sem si celej den stahovala pána prstenů návrat krále rozšířenou verzi jenže sem zrovna neměla dostatečně velkou flešku a nemohla sem si ho přendat do pokoje takže si ho pustim asi až dneska :D Místo toho sem se včera ze ségrou dívala na hvězdný prach.Znáte to? Já jo. Před několika lety sme na tom totiž byli já a ségra v kině!! Nedodívali sme se to na celý protože to bylo na kinotipu a po 72 minutách se to vyplo a tak to dneska stahuju :D jo a představte si normálně se mi o tom filmu i zdálo :D no já vim že vás tyhle kecy moc nezajímaj ale já se doma děsně nudim a nevim co dělat a nemám s kym si pořádně pokecat tak to píšu vám :D :D a co děláte vy? Zúčastnila sem se jedné soutěže u mlejkom na blogu a dostala sem překrásnej diplom!!tak dííky Mlejkom

tady je:

**********************

Hvezdný prach
Hrají:
-Robert De Niro (kapitán Shakespeare)
-Mark Williams (Billy)
-Claire Danesová (Yvaine)
-Rupert Everett (Secondus)
-Ian McKellen (vypravěč)
-Michelle Pfeifferová (Lamia)
-Jason Flemyng (Primus)
-Nathaniel Parker (Dunstan Thorne)
-Peter O'Toole (král Stormholdu)
-Charlie Cox (Tristan)
-Joanna Scanlanová (Mormo)
-Ricky Gervais (Ferdy)
-Mark Strong (Septimus)
-Kate Magowanová (Una)
-Sienna Millerová (Victoria)
-Henry Cavill (Humphrey)
-a taky tam hrál na začátku jeden herec ale jeho jméno mi nějak asi vypadlo a hrál Prince Kaspiana.To sme se ségrou doslova čuměli páč tam vypadal jako blbec :D
áá už sem to našla Ben Barnes :D

Režie:
-Mattew Vaughn

* * * * *

Tato fantasy pohádka se odehrává ve vesničce Zeď, oddělené skutečnou zdí od pohádkových světů, kde žijí čarodějnice, vesmírní piráti na svérázné námořní lodi, princové i do zvířat zakletí nešťastníci. Prosťáček Tristan,zamilovaný do dívky, která jej přehlíží se vypraví za zeď. Chce jí přinést hěvězdu, jejíž pád spolu sledovali. Jenže tam nalezne půvabnou oživlou hvězdičku Yvaine.Na vesmírnou bytost, která vypadá jako mladá dívka, i na její náhrdelník s rubínem, líčí kdekdo: zlotřilí následníci trůnu i zlá čarodějnice, která by díky jejímu srdci získala nesmrtelnost. Navíc se přichomýtne další čarodějka, věznící matku udatného Tristana. Ten živou hvězdu hodlá ukázat své původně vyhlédnuté dívce, takže si Yvaine k sobě dokonce připoutává, aby mu neutekla. Záhy ovšem mladík i hvězda-dívka poznávají, že jsou pro sebe snad zrozeni.
Nerovný pár prchá před bezpočtem protivenství a nástrah. Občas se setká s pomocí tam, kde by ji nečekal (mezi piráty), až ve vzrušeném finále přemohou veškeré nástrahy a ničemnosti. Tristan zmužní a uvědomí si hodnotu pravé lásky, hvězdná Yvaine pookřává vedle milovaného mladíka a rozzáří se.a pár videí který sem našla:


Adéla ještě nevečeřela

26. listopadu 2009 v 10:38 | iness
Ahoj,
rozhodla sem se že sem napíšu o jednom skvělym filmu -Adéla ještě nevečeřela.
Je to děsná prča XD XD.Tak vám to vřele doporučuju!!!Jo a zítra už doufám du do školy a po škole jedu s mlejkom nakupovat do Bene!!Už se těšim!!!A teď zpátky k Adéle...........


Režie:Oldřich Lipský
Obsazení:Michal Dočolomanský
Rudolf Hrušínský
Miloš Kopecký
Naďa Konvalinková
Ladislav Pešek
Květa Fialová
Olga Schoberová

Je to komedie natočená v roce 1977 jako parodie na všehoschopné padouchy a neohrožené detektivy.


Děj:(tentokrát vám napíšu i konec)
Americký detektiv Nick Carter je pozvanej do Prahy aby se ujal jednoho nanejvíš důležitého případu.Na místě činu mu zdělí že de o ztrátu psa hraběnky Tůnové.A tak Nick Carter za asistence komisaře Ledviny co se se psem vlastně stalo.Zjistí že ho sežrala masožravá obří rostlina(Adéle) které se zvýší její masožravé schopnosti když slyší mozartovu ukolébavku.Nick odhalí zločince,kterýho dávno považoval za mrtvýho.A nakonec odjíždí do Egypta řešit další záhady..Konec!!

Děj sem napsala velmi zjednodušeně sou tam ještě další zápletky ale na to se můžete kouknou sami.Tady máte malou ukázku z filmu kdy komisař ledvinu provází Nicka Cartera po Praze: XD XDa tady pár obrázků:
pokud se na ten film chcete podívat a nemáte ho doma mám tu pro vás odkaz kterej sem našla!

Teorie velkého třesku

17. října 2009 v 11:04 | iness
Teorie velkého třesku je jeden seriál u kterého se smějeme celá rodina..Máme půčenou ale jenom 1.sérii a tak si ji pouštíme pořád dokola.


Hrají:
Johnny Galecki
Jim Parsons
Kaley Cuoco
Simon Helbetg
Kunal Nayyar


Děj je trochu složitej tak pokud vám nevadí jenom ho sem zkopíruju z Wikipedie.


Leonard a Sheldon jsou mladí a úspěšní teoretičtí fyzikové , kteří spolu žijí v jednom bytě. Zajímají se o kvantovou mechaniku , teorii superstrun,sci-fi a fantasy. Jejich život se skládá z výpočtů nových vlastností elementárních částic a hraní hry Halo s dalšími dvěma vědci, Howardem (chlípným konstruktérem) a Rajeshem (plachým Indem).
Hned v prvním díle do jejich života vtrhne Penny, přitažlivá blondýnka, která přestože neví nic o Schrodinderově kočce , ani neumí klingonsky, Leonarda zaujme především tím, že je žena. Leonardova náklonost k ní diváky provází celou první sérií a je jednou z hlavních studnic situačního humoru.

Kokosy na sněhu

15. února 2009 v 14:10 | iness
Včera dávali ve 21:20 v televizi na ČT1 film-komedii Kokosy na sněhu..Já sem to viděla už dřív ale stejně sme se na to koukali.......je to děsná sranda :D no.............i když se to sem možná nehodí stejně jsem se rozhodla o tom napsat.....jo...vám to možná nepříde moc srandovní podle toho co sem napíšu.........................Režie:Jon Turteltaub
Hrají: Leon Robinson.........................Derice Bannock
Douglas Bourne........................Sanka Coffie
Malik Yoba..................................Yul Brenner
Rawle D.Lewis............................Junior Bevel
John Candy.................................Irv Blitzer
kluci z jamajky se chtějí dostat na olympiádu,sou to sprinteři ale jeden závod kterej je měl na olympiádu dostat zrovna zkazej,z nouze pak vyhledaj na jamajce jedno američana kterej před 20 lety trénoval sportovce na olympiádě v závodu na skybobech.Přemluví ho aby je taky trénoval na skybobu.Vyrobí si na jamajce ,,skybob" a zkoušenjí trénovat,vůbec jim to ale nejde pak se dostanou do Canady a protože nejsou na toto klima moc zvyklí je jim přád zima.Pak začnou trénovat na ostro! Trenér je dostane na led a tam se děsně znemožněj protože bruslit neuměj.Všichni ostatní soupeři jim nadávají a nemají je rádi protože jsou první jamajčaneé kteří soutěží na olympiádě na skybobu.Jako skybob za pár šupů seženou už opotřebovanej a rezavej skybob a na tom se učej.......je to fakt sranda......:D no a pak zečne ten závod a skoro vyhrajou ale předd cílem se jim ten skybob rozbije a tak nevyhrajou ale sou stejně rádi..........jo ten film byl podle skutečnosti.....¨Já jedu zítra pryč a vrátím se až v pátek tak se mějte moc a moc hezky
Nanny McPhee

8. února 2009 v 10:14 | iness


Popis filmu:
Když děti začnou přerůstat rodičům přes hlavu, měli by si na ně pořídit chůvu. Jenže když nezvladatelné ratolesti zlikvidují sedmnáct pečovatelek v řadě, existuje jediné řešení. Dáma jménem Nanny McPhee, která k výchově neváhá používat kouzla. Scénář k rozverné pohádkové komedii Kouzelná chůva Nanny McPhee napsala jedna z nejlepších britských hereček současnosti Emma Thompson (držitelka Oscara za scénář k filmu Rozum a cit) a zároveň v ní vytvořila titulní roli. Sedm rozpustilých Brownovic dětí, které s důmyslnou rafinovaností vyhnaly z domu sedmnáct chův, zdaleka není jedinou starostí ovdovělého pana Browna (Colin Firth). Krachujícího majitele pohřebního ústavu drží nad vodou jenom štědré příspěvky jeho panovačné tety Adelaide (Angela Lansbury), která je ovšem rozhodnutá svůj finanční kohoutek zavřít, pokud se pan Brown do měsíce znovu neožení. Zoufalí muži dělají zoufalé věci, a tak když jeho zlatíčka zvlášť brutálním způsobem zlikvidují sedmnáctou chůvu, najme si pečovatelku nejtěžšího kalibru - Nanny McPhee. Dáma, která vzhledem připomíná mladší sestru Erbenovy Polednice si začne okamžitě sjednávat pořádek, když špinavé triky dětí, které doposud skvěle fungovaly, s pomocí čar a kouzel obrací proti nim. Ještě kdyby tak dokázala pomoci panu Brownovi zvládnout nápor vdavekchtivých semetrik a vybrat si tu pravou, která by ho milovala a přitom zvládla náročnou prověrku jeho dětí.
//
hrají: //pár obrázků:


Anděl Páně

24. ledna 2009 v 17:03 | iness
Napíšu sem teď o jedné pohádce,kterou už doufám každý viděl(no nevím jak je to na slovensku)

děj této pohádky:
Je časné ráno, v předvečer Štědrého dne, a celé nebe se chystá na velkolepé oslavy Ježíškových narozenin. Panna Marie (Klára Issová) se svatou Veronikou (Veronika Žilková) pečou hory cukroví, Tři králové chystají dort a
sbor andílků nacvičuje koledy. Jen jeden anděl jakoby tu byl navíc a jakoby se každému jen pletl pod nohy - Petronel (Ivan Trojan), paličatý nešika a přetrhdílo. Na co sáhne, to zkazí, ale přitom nikdy nepřizná svoji chybu. Zakrátko si proti sobě poštve všechny svaté. Jediný, kdo má s Petronelem ještě trpělivost, je sám Pán Bůh (Jiří Bartoška), ale i toho Petronel nakonec urazí. Za trest je poslán na pozemský svět, aby napravil jediného hříšníka, jinak na Štědrý den skončí jako padlý anděl v pekle. Vyděšený Petronel, proměněný v žebráka, odchází mezi smrtelníky, o jejichž životě nemá ani potuchy. Průvodcem je mu
poťouchlý čert Uriáš (Jiří Dvořák), který se náramně dobře baví na Petronelův účet. Petronel bloudí zasněženým krajem a pokouší se najít si svého hříšníka, kterému by napravil hlavu. Nemá však nejmenší ponětí o
lidských přáních, touhách, starostech a láskách
tady jsou nějaký obrázky


 
 

Reklama