Životopis Luciuse Malfoye

8. října 2008 v 16:39 | iness |  Movies
Podle všeho se narodil roku 1954. Jeho otec se jmenoval Abraxas a zemřel na dračí spalničky. Je smrtijedem, hrdým na svou čistou krev (žádný jeho předek nebyl mudla), nesnáší mudly a "mudlovské šmejdy" (kouzelníky s mudlovskými rodiči). Studoval v Bradavické škole čar a kouzel ve Zmijozelu, kde byl také prefektem. Později zde zastával funkci ve školské radě, po pádu lorda Voldemorta byl odbviněn se smrtijedství, ale tvrdil, že byl pod kledbou Imperius a byl sproštěn viny. Nesnášel Albuse Brumbála za to, že se zastával mudlovských studentů. Za dob studií poznal Severuse Snapea, který byl o celých pět let mladší. Zřejmě se Snapea ujal a dovedl ho k Voldemortovi. Měl velkou moc na ministerstvu kouzel a nad ministrem Korneliusem Popletalem. Je neuvěřitelně bohatý a bydlí v panství Malfoyů veřejně známé jako Malfoy Manor.

V knihách
Poprvé se objevil ve druhém díle, kde před začátkem školního roku podstrřil Ginny Weasleyové deník Toma Raddlea (o tom později vyšlo najevo, že to byl viteál), kterým měla otevřít tajemnou komnatu a zabít tak studenty z mudlovských rodin. Chtěl tak zdiskreditovat Ginnyina otce Arthura Weasleyho. Plány mu ale zhatil jeho domácí skřítek Dobby a Harry Potter, ale bohužel až po tom, co několik studentů zkamenělo. Lucius útoků také využil k tomu, aby jako člen správní rady školy přinutil ostatní členy k odvolání Albuse Brumbála z funkce. Brumbál se ale po odhalení činu do školy vrátil.
Pak se objeví až ve čtvrtém díle před začátkem finálového zápasu mistrovství světa ve famfrpálu, kde mu ministr kouzel Kornelius Popletal děkuju za jeho dary nemocnici svatého Munga. Na konci knihy se pak objeví poté, co Voldemort znovu získá své tělo a tvrdí, že udělal vše, co mohl, aby ho našel, ačkoli Voldemort věděl, že lže.
V pátém díle Malfoy vedl smrtijedy, kteří bojovali proti Harrymu, Hermioně, Ronovi, Lence, Ginny a Nevillovi na odboru záhad. Malfoy se několikrát pokouší Harrymu vzít věštbu. Když Belatrix Lestrangeová mučí Nevilla, aby Harry Malfoyovi věštbu dal, Harry už natahuje ruku, ale v tom do místnosti vpadne Fénixův řád a kletba je zničena. Malfoy je pak chycen a uvězněn v Azkabanu.
V posledním díle Voldemort Malfoye osvobodí, ale chová se k němu špatně. Jeho dům začne využívat jako ústředí pro smrtijedy a nutí páchat jeho syna činy, které nechce a Luciusovi vezme hůlku poté, co nemůže používat svoji proti Harrymu kvůli Priori incantatem. Později Lucius a Belatrix nechtěně umožní Harrymu a jeho přátelům utéct z jeho sídla. Voldemort jim za to udělí domácí vězení. V závěrečné bitvě o Bradavice Lucius zjistí, že jeho láska k rodině je větší než touha po vítězství ve válce a chce najít svého syna. Na konci knihy se rodina dá opět dohromady a nikdo z nich není poslán do Azkabanu díky tomu, že Narcisa předtím Harrymu pomohla v Zapovězeném lese.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám herec Jasson Isaacs?

Ůžasnej 50% (11)
Normální 18.2% (4)
Dobrej 18.2% (4)
Děsnej 0% (0)
sympatickej 9.1% (2)
trol 4.5% (1)

Komentáře

1 Clarett Clarett | Web | 12. listopadu 2008 v 9:10 | Reagovat

Jo, dobrý, jen by to chtělo přidat zdroj..nebo jsi to psala sama?:)

2 pimpinela pimpinela | Web | 13. února 2009 v 17:31 | Reagovat

Jason Isaacs, je môj najobľubenejší herec. :))). A ten životopis Luciusa sa ti moc podaril. ;))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama